خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
راهنماي انتخاب و خريد بادمجان شيرين راههاي رفع بيماري ها و اخبار علمي فرهنگي
راههاي رفع بيماري ها و اخبار علمي فرهنگي
نوشته شده در تاريخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ توسط امين | نظرات (0)

 

سرتاسر بادمجان بايد همان رنگ باشد

 

چگونه بادمجان رسيده و شيرين انتخاب كنيم؟

به احتمال زياد از خواندن اين جمله بسيار تعجب خواهيد كرد كه «بادمجان جزو خانواده توت هاست!» به همين عجيبي، اما اين جمله واقعيت دارد و بادمجان جزو ميوه ها دسته بندي مي شود. با اين تفاسير بايد بگوييم كه ما در ادامه اين مطلب مي خواهيم روش صحيح انتخاب اين ميوه تابستاني را برايتان توضيح دهيم تا بادمجان‌هاي رسيده، سالم و غير تلخ خريداري كنيد.

 

راهنماي انتخاب و خريد بادمجان شيرين

رنگ بادمجان را چك كنيد. اين ميوه در رنگ هاي مختلفي وجود دارد اما رايج ترين رنگ بادمجان بنفش تيره است. اما بنفش روشن، راه‌راه، بادمجان سفيد و حتي بادمجان زرد هم در دنيا داريم. بادمجان به هر رنگي كه باشد، بايد چك كنيد كه سرتاسر ميوه همان رنگ را داشته باشد و مثلا بخشي از آن سبز يا سفيد نباشد. اين شنانه كال بودن بادمجان است.

همچنين بايد توجه داشته باشيد كه پوست اين ميوه بايد برق بزند. وقتي پوست كدر و چروك است يعني كهنه است و طعم تازگي نخواهد داشت.

 

اگر روي پوست بادمجان جاي خراش، بريدگي، سوراخ يا پوسيدگي باشد يعني خراب است.

بادمجان را كمي در دست فشار دهيد، نبايد خيلي نرم باشد. اگر ميوه سفت بود، يعني قبل از رسيدن چيده شده است. همچنين بادمجان‌هاي نرسيده پس از چيده شدن هم مراحل رسيده شدن را دارند.

 

هنگام خريد به وزن بادمجان توجه داشته باشيد. بايد كمي سنگين باشند. البته وزن دقيقي براي آن نمي‌توان بيان كردو اما با توجه به اندازه ميوه بايد وزن سنگيني داشته باشد در غير اين صورت ممكن است آب خود را از دست داده باشد و تازه نباشد.

 

ميان وعده تابستاني خوشمزه با بادمجان

پس از انتخاب بادمجان شيرين و سالم، بهترين روش براي تهيه يك ميان‌وعده تابستاني با اين ميوه اين است كه آن را به صورت ورقه‌اي با پوست سرخ كنيد. روي هر ورقه يك تكه پنيز موتزارلا بگذاريد و روي آن هم گوجه فرنگي گيلاسي دو نيم شده قرار دهيد.

 

طرز تهيه فينگرفود با بادمجان

 

سپس اين غذا را درون فر يا مايكروفر بگذاريد تا پنيرها آب شوند. كمي سركه بالزاميك روي غذا ريخته و با برگه هاي تازه ريحان تزئين و سرو كنيد.

 

منبع : rooziato.com

راهنماي انتخاب و خريد بادمجان شيرين

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به راههاي رفع بيماري ها و اخبار علمي فرهنگي مي باشد
طراحي قالب : بلاگ اسکين | تبديل قالب تک بلاگ